Murata Electronics North America GRM1886T1H8R6DD01D
GRM1886T1H8R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H8R6DD01D
Brief Description
CAP CER 8.6PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H8R6DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H8R6DD01D
QUANTITY
GRM1886T1H8R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H8R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H8R6DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H8R6DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H8R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H8R6DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H8R6DD01D
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SSOP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 100A DINRAIL datasheet.pdf
RES 750 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CYLINDER CONNECTOR SHIFT datasheet.pdf
RED 1.7V 20MA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LED B CBL ASSY 3MM W/B 24" WIRE datasheet.pdf