Murata Electronics North America GRM1886T1H8R6DD01D
GRM1886T1H8R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H8R6DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.6PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H8R6DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H8R6DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886T1H8R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H8R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H8R6DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H8R6DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H8R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H8R6DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H8R6DD01D
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 40UF 350V AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 100W datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 37COND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
LED CARTRIDGE GRN 28V 40A CYL datasheet.pdf