Murata Electronics North America GRM1886T1H9R8DD01D
GRM1886T1H9R8DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H9R8DD01D
Brief Description
CAP CER 9.8PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H9R8DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H9R8DD01D
QUANTITY
GRM1886T1H9R8DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H9R8DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H9R8DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H9R8DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H9R8DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H9R8DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H9R8DD01D
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 1700V 38A 200W ISOPLUS247 datasheet.pdf
RES 2.87M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER MED PERFORM IEC INLET 12A datasheet.pdf
KIT MLCC 390PF-10000PF 18VA 25EA datasheet.pdf
STD POWER TIMER RECEPT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 135MHZ 14SOIC datasheet.pdf