Murata Electronics North America GRM1887U1H102JA12E
GRM1887U1H102JA12E picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H102JA12E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1887U1H102JA12E.pdf
Availability of GRM1887U1H102JA12E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H102JA12E Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H102JA12E
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H102JA12E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1887U1H102JA12E today.
SeriesGRM1887U1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1887U1H102JA12E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H102JA12E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H102JA12E Details Description
Related parts for GRM1887U1H102JA12E
RES 100 OHM 3.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1.333A THRU datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 2W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 102 MOHM SMD datasheet.pdf