Murata Electronics North America GRM1887U1H132JA01D
GRM1887U1H132JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H132JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1300PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H132JA01D.pdf
Availability of GRM1887U1H132JA01D
QUANTITY
GRM1887U1H132JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H132JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H132JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H132JA01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H132JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H132JA01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H132JA01D
CABLE SCSI INT/EXT BRACKET .85M datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO220AA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 1A 30V datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 320MA 1.45 OHM datasheet.pdf