Murata Electronics North America GRM1887U1H201JZ01D
GRM1887U1H201JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H201JZ01D
Brief Description
CAP CER 200PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H201JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H201JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H201JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H201JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H201JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H201JZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H201JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H201JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H201JZ01D
IC 8051 MCU 8K FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf