Murata Electronics North America GRM1887U1H2R4CZ01D
GRM1887U1H2R4CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H2R4CZ01D
Brief Description
CAP CER 2.4PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H2R4CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H2R4CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H2R4CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H2R4CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H2R4CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H2R4CZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H2R4CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H2R4CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H2R4CZ01D
CONN EDGECARD 180PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
EDGECARD 120POS .050 PCI32 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 15GLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO214AC datasheet.pdf