Murata Electronics North America GRM1887U1H6R8DZ01D
GRM1887U1H6R8DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H6R8DZ01D
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H6R8DZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H6R8DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H6R8DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H6R8DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H6R8DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H6R8DZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H6R8DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H6R8DZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H6R8DZ01D
CAP CER 680PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 100MW SOD523 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 24-TSSOP datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER FC-FC 5 METER datasheet.pdf
OSC MEMS 3.2X2.5 LVDS BLANK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf