Murata Electronics North America GRM1887U2A3R8CZ01D
GRM1887U2A3R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A3R8CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.8PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A3R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A3R8CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U2A3R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A3R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A3R8CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A3R8CZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A3R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A3R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A3R8CZ01D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.42A 280 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 2X3 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf