Murata Electronics North America GRM1887U2A4R5CZ01D
GRM1887U2A4R5CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A4R5CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.5PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A4R5CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A4R5CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U2A4R5CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A4R5CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A4R5CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A4R5CZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A4R5CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A4R5CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A4R5CZ01D
TRANS NPN 40V 10A TO-220F datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 8.2A 8-SOIC datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE T2 CLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BUZZER 16-28VDC/AC 75-85DB PNL datasheet.pdf
DUAL SPDT ANALOG SWITCH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1A DO214BA datasheet.pdf
CHOKE LOW PROFILE 150 UH 25% SMD datasheet.pdf