Murata Electronics North America GRM1887U2A8R2DZ01D
GRM1887U2A8R2DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A8R2DZ01D
Brief Description
CAP CER 8.2PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A8R2DZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A8R2DZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A8R2DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A8R2DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A8R2DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A8R2DZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A8R2DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A8R2DZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A8R2DZ01D
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM FORK INSUL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 7/8" datasheet.pdf
RES 133 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf