Murata Electronics North America GRM188C80J225KE19J
GRM188C80J225KE19J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188C80J225KE19J
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0603
Datasheet Download
GRM188C80J225KE19J.pdf
Availability of GRM188C80J225KE19J
QUANTITY
GRM188C80J225KE19J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188C80J225KE19J
Internal Part NumberEIS-GRM188C80J225KE19J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188C80J225KE19J
Related LinksGRM188C80, GRM188C80J225KE19J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188C80J225KE19J Details Description
Related parts for GRM188C80J225KE19J
SOCKET PWR ENTRY 2POLE SCREW 8MM datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 15V 5A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf