Murata Electronics North America GRM188F51A684ZA01D
GRM188F51A684ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188F51A684ZA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V Y5V 0603
Datasheet Download
GRM188F51A684ZA01D.pdf
Availability of GRM188F51A684ZA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM188F51A684ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188F51A684ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188F51A684ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.68µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188F51A684ZA01D
Related LinksGRM188F51, GRM188F51A684ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188F51A684ZA01D Details Description
Related parts for GRM188F51A684ZA01D
JUMPER-H2728TR/C2065N/X 3" datasheet.pdf
IC I/O PORT 12BIT ANLG 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
I/O CONN 1.00MM FLTPD W/SHLD datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf