Murata Electronics North America GRM188F51H104ZA01D
GRM188F51H104ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188F51H104ZA01D
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0603
Datasheet Download
GRM188F51H104ZA01D.pdf
Availability of GRM188F51H104ZA01D
QUANTITY
GRM188F51H104ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188F51H104ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188F51H104ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188F51H104ZA01D
Related LinksGRM188F51, GRM188F51H104ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188F51H104ZA01D Details Description
Related parts for GRM188F51H104ZA01D
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
OSC XO 73.728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR SS HALL EFFECT UNIPOLAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.48A 110 MOHM datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf