Murata Electronics North America GRM188F51H152ZA01D
GRM188F51H152ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188F51H152ZA01D
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V Y5V 0603
Datasheet Download
GRM188F51H152ZA01D.pdf
Availability of GRM188F51H152ZA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM188F51H152ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188F51H152ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188F51H152ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1500pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188F51H152ZA01D
Related LinksGRM188F51, GRM188F51H152ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188F51H152ZA01D Details Description
Related parts for GRM188F51H152ZA01D
TVS DIODE 36VWM 60VC SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 330 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 32 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MINI PCI EXP 0.8MM PITCH datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RDL datasheet.pdf