Murata Electronics North America GRM188F51H224ZA01D
GRM188F51H224ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188F51H224ZA01D
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V Y5V 0603
Datasheet Download
GRM188F51H224ZA01D.pdf
Availability of GRM188F51H224ZA01D
QUANTITY
GRM188F51H224ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188F51H224ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188F51H224ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188F51H224ZA01D
Related LinksGRM188F51, GRM188F51H224ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188F51H224ZA01D Details Description
Related parts for GRM188F51H224ZA01D
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 SGL ESD 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRO CASE PREMIUM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf