Murata Electronics North America GRM188R61H222KA01D
GRM188R61H222KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R61H222KA01D
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X5R 0603
Datasheet Download
GRM188R61H222KA01D.pdf
Availability of GRM188R61H222KA01D
QUANTITY
GRM188R61H222KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R61H222KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188R61H222KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R61H222KA01D
Related LinksGRM188R61, GRM188R61H222KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R61H222KA01D Details Description
Related parts for GRM188R61H222KA01D
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CRIMP DIE SET USE WITH 69710-1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 60MA 10.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 133 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SCREW VIBR GROMMET BLACK .250" datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 375MA 1.05 OHM datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf