Murata Electronics North America GRM188R71A225KE15J
GRM188R71A225KE15J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R71A225KE15J
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0603
Datasheet Download
GRM188R71A225KE15J.pdf
Availability of GRM188R71A225KE15J
QUANTITY
GRM188R71A225KE15J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R71A225KE15J
Internal Part NumberEIS-GRM188R71A225KE15J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R71A225KE15J
Related LinksGRM188R71, GRM188R71A225KE15J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R71A225KE15J Details Description
Related parts for GRM188R71A225KE15J
TIE WIRE 8" NATURAL 18LB datasheet.pdf
RES 523 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 19MM datasheet.pdf
SMD-8 SSR DUAL 1 FORM A/B, C datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.25A SOD57 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 900NH 3.2A 60 MOHM SMD datasheet.pdf