Murata Electronics North America GRM188R71H682KA01J
GRM188R71H682KA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R71H682KA01J
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
GRM188R71H682KA01J.pdf
Availability of GRM188R71H682KA01J
QUANTITY
GRM188R71H682KA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R71H682KA01J
Internal Part NumberEIS-GRM188R71H682KA01J
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R71H682KA01J
Related LinksGRM188R71, GRM188R71H682KA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R71H682KA01J Details Description
Related parts for GRM188R71H682KA01J
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 1A SYNC 6SON datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
XL25 CERAMIC 10X10MM W/LI98C ADH datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 16POS 2DECK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 15ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf