Murata Electronics North America GRM18X5R475K6.3PT
GRM18X5R475K6.3PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM18X5R475K6.3PT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM18X5R475K6.3PT.pdf
Availability of GRM18X5R475K6.3PT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM18X5R475K6.3PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM18X5R475K6.3PT
Internal Part NumberEIS-GRM18X5R475K6.3PT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM18X5R475K6.3PT today.
SeriesGRM18X5R47
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM18X5R475K6.3PT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM18X5R, GRM18X5R475K6.3PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM18X5R475K6.3PT Details Description
Related parts for GRM18X5R475K6.3PT
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN AC OUTLET 6.3MM TAB SNAP IN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 29.491MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 152 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf