Murata Electronics North America GRM2165C1H222JA01L
GRM2165C1H222JA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H222JA01L
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H222JA01L.pdf
Availability of GRM2165C1H222JA01L
QUANTITY
GRM2165C1H222JA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H222JA01L
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H222JA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H222JA01L
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H222JA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H222JA01L Details Description
Related parts for GRM2165C1H222JA01L
IC CCD SIGNAL PROCESSOR 40-LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CIR 7C 7#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf