Murata Electronics North America GRM2165C1H270JZ01D
GRM2165C1H270JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H270JZ01D
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H270JZ01D.pdf
Availability of GRM2165C1H270JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2165C1H270JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H270JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H270JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H270JZ01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H270JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H270JZ01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H270JZ01D
RES SMD 32.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR VCA2615 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM SMT AU 100POS datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
LED WEDGE T-1 3/4 YLW 585NM 14V datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf