Murata Electronics North America GRM2165C1H332FA01D
GRM2165C1H332FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H332FA01D
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H332FA01D.pdf
Availability of GRM2165C1H332FA01D
QUANTITY
GRM2165C1H332FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H332FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H332FA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H332FA01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H332FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H332FA01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H332FA01D
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 TP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 A195 UHFM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf