Omron Automation & Safety A22L-TW-6D-10A
A22L-TW-6D-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TW-6D-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TW-6D-10A.pdf
Availability of A22L-TW-6D-10A
QUANTITY
A22L-TW-6D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TW-6D-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-TW-6D-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)6 VDC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TW-6D-10A
Related LinksA22L-TW, A22L-TW-6D-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TW-6D-10A Details Description
Related parts for A22L-TW-6D-10A
IC FLASH 2MBIT 120NS 32VSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
ORANGE DISPLAY LED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN ADAPT FME PLUG TO FME PLUG datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
365NM WAVELENGTH 108/88 MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A datasheet.pdf