Murata Electronics North America GRM2165C1H9R0DZ01D
GRM2165C1H9R0DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H9R0DZ01D
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H9R0DZ01D.pdf
Availability of GRM2165C1H9R0DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2165C1H9R0DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H9R0DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H9R0DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H9R0DZ01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H9R0DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H9R0DZ01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H9R0DZ01D
TERM BLK PCB 3POS 5.0MM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3.15KV U2J 1808 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 962.5 OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf