Murata Electronics North America GRM2165C2A301JA01D
GRM2165C2A301JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C2A301JA01D
Brief Description
CAP CER 300PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C2A301JA01D.pdf
Availability of GRM2165C2A301JA01D
QUANTITY
GRM2165C2A301JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C2A301JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C2A301JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C2A301JA01D
Related LinksGRM2165C2, GRM2165C2A301JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C2A301JA01D Details Description
Related parts for GRM2165C2A301JA01D
SWITCH ROTARY SEAL SHAFT 3POS datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 5POS PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 52A TO-247 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ 10LLP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
1.0/2.3 RA PCB PLUG TH 75 OHM datasheet.pdf