Murata Electronics North America GRM2166P1H270JZ01D
GRM2166P1H270JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2166P1H270JZ01D
Brief Description
CAP CER 27PF 50V P2H 0805
Datasheet Download
GRM2166P1H270JZ01D.pdf
Availability of GRM2166P1H270JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2166P1H270JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2166P1H270JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2166P1H270JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2166P1H270JZ01D
Related LinksGRM2166P1, GRM2166P1H270JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2166P1H270JZ01D Details Description
Related parts for GRM2166P1H270JZ01D
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
72CKT HDM BACKPLANE MODULE datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D ROU datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
SHELL SZ 2 RCPT ARINC 600 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
26500 12C 12#20 S TH PLUG LC datasheet.pdf
82UF 60V 9.53X35 AXI datasheet.pdf