Murata Electronics North America GRM2166T1H470JD01D
GRM2166T1H470JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2166T1H470JD01D
Brief Description
CAP CER 47PF 50V T2H 0805
Datasheet Download
GRM2166T1H470JD01D.pdf
Availability of GRM2166T1H470JD01D
QUANTITY
GRM2166T1H470JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2166T1H470JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2166T1H470JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2166T1H470JD01D
Related LinksGRM2166T1, GRM2166T1H470JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2166T1H470JD01D Details Description
Related parts for GRM2166T1H470JD01D
IC OPAMP GP 1MHZ TO99-8 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46.2VC AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 604 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCSI+ UNSHLD UPPER HSG 68CKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 115MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf