Murata Electronics North America GRM2166T1H471JD15D
GRM2166T1H471JD15D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2166T1H471JD15D
Brief Description
CAP CER 470PF 50V T2H 0805
Datasheet Download
GRM2166T1H471JD15D.pdf
Availability of GRM2166T1H471JD15D
QUANTITY
GRM2166T1H471JD15D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2166T1H471JD15D
Internal Part NumberEIS-GRM2166T1H471JD15D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2166T1H471JD15D
Related LinksGRM2166T1, GRM2166T1H471JD15D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2166T1H471JD15D Details Description
Related parts for GRM2166T1H471JD15D
HANDLE TORQUE 4.69" datasheet.pdf
IC COMPANDOR 2CHAN GAIN 16-TSSOP datasheet.pdf
HT STACKABLE MINI PV datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB datasheet.pdf
CLEAN CUT 3/8" BLACK 100' datasheet.pdf
V680 ANTENNA CABLE, 10 METER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf