Murata Electronics North America GRM2167U1H122JZ01D
GRM2167U1H122JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2167U1H122JZ01D
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2167U1H122JZ01D.pdf
Availability of GRM2167U1H122JZ01D
QUANTITY
GRM2167U1H122JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2167U1H122JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2167U1H122JZ01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2167U1H122JZ01D
Related LinksGRM2167U1, GRM2167U1H122JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2167U1H122JZ01D Details Description
Related parts for GRM2167U1H122JZ01D
CAP CER 2200PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
TERM BOND 8-TERM 1.27MM 1=50PCS datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
BCF 3.81/08/180F SN OR BX datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 40V 100MA SC61B datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SKT BOX datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
TV 66C 66#22D SKT RECP datasheet.pdf
22UF 16V 5X11 85C RAD datasheet.pdf