Murata Electronics North America GRM2167U1H180JZ01D
GRM2167U1H180JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2167U1H180JZ01D
Brief Description
CAP CER 18PF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2167U1H180JZ01D.pdf
Availability of GRM2167U1H180JZ01D
QUANTITY
GRM2167U1H180JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2167U1H180JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2167U1H180JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2167U1H180JZ01D
Related LinksGRM2167U1, GRM2167U1H180JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2167U1H180JZ01D Details Description
Related parts for GRM2167U1H180JZ01D
IC 8-BIT 2-PORT BUS SW 20-QSOP datasheet.pdf
CONN HDI RECEPT 165POS 3ROW R/A datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SC-79 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1A 153 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE DUCT 60MMX100MM 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf