Murata Electronics North America GRM2167U1H9R0DD01D
GRM2167U1H9R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2167U1H9R0DD01D
Brief Description
CAP CER 9PF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2167U1H9R0DD01D.pdf
Availability of GRM2167U1H9R0DD01D
QUANTITY
GRM2167U1H9R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2167U1H9R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2167U1H9R0DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2167U1H9R0DD01D
Related LinksGRM2167U1, GRM2167U1H9R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2167U1H9R0DD01D Details Description
Related parts for GRM2167U1H9R0DD01D
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-230V PNL datasheet.pdf
IC FPGA 256 I/O 304HQFP datasheet.pdf
FILTER RFI POWER LINE WIRE 7A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR SYNC 24LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 127K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 12V DIP datasheet.pdf
OSC XO 15.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf