Murata Electronics North America GRM216R71E222KA01D
GRM216R71E222KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM216R71E222KA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM216R71E222KA01D.pdf
Availability of GRM216R71E222KA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM216R71E222KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM216R71E222KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM216R71E222KA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM216R71E222KA01D today.
SeriesGRM216R71E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM216R71E222KA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM216R71, GRM216R71E222KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM216R71E222KA01D Details Description
Related parts for GRM216R71E222KA01D
IC TXRX RS485/422 5V ESD 14-S datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL SI4705 VERSION C datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 22K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf