Murata Electronics North America RDE5C1H180J0M1H03A
RDE5C1H180J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H180J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H180J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H180J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H180J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H180J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H180J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H180J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H18, RDE5C1H180J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H180J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H180J0M1H03A
SHROUDED HEADER 16 POS STRAIGHT datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR GREEN PCMNT datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 126K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf