Murata Electronics North America GRM2195C1H682GA01D
GRM2195C1H682GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2195C1H682GA01D
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2195C1H682GA01D.pdf
Availability of GRM2195C1H682GA01D
QUANTITY
GRM2195C1H682GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2195C1H682GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2195C1H682GA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2195C1H682GA01D
Related LinksGRM2195C1, GRM2195C1H682GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2195C1H682GA01D Details Description
Related parts for GRM2195C1H682GA01D
CONN EDGECARD 20POS .05" EXTENDR datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 25.27MM datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf