Murata Electronics North America GRM2196P2A2R2CD01D
GRM2196P2A2R2CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196P2A2R2CD01D
Brief Description
CAP CER 2.2PF 100V P2H 0805
Datasheet Download
GRM2196P2A2R2CD01D.pdf
Availability of GRM2196P2A2R2CD01D
QUANTITY
GRM2196P2A2R2CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196P2A2R2CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196P2A2R2CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196P2A2R2CD01D
Related LinksGRM2196P2, GRM2196P2A2R2CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196P2A2R2CD01D Details Description
Related parts for GRM2196P2A2R2CD01D
CONVERTER DC/DC 5V 50W OUT datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 12-BIT QUAD D/A 28-SOIC datasheet.pdf
IC RESET GEN 3.00V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
EVAL MODUOLE FOR DRV8432 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 100W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf