Murata Electronics North America GRM2196T2A4R5CD01D
GRM2196T2A4R5CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196T2A4R5CD01D
Brief Description
CAP CER 4.5PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM2196T2A4R5CD01D.pdf
Availability of GRM2196T2A4R5CD01D
QUANTITY
GRM2196T2A4R5CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196T2A4R5CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196T2A4R5CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196T2A4R5CD01D
Related LinksGRM2196T2, GRM2196T2A4R5CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196T2A4R5CD01D Details Description
Related parts for GRM2196T2A4R5CD01D
IC REG LDO 5V 0.75A TO263-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MOUNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR CABLE 3M MHME2.0KW datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 3.2A 187 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf