Murata Electronics North America GRM219C80E226ME47D
GRM219C80E226ME47D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219C80E226ME47D
Brief Description
CAP CER 22UF 2.5V X6S 0805
Datasheet Download
GRM219C80E226ME47D.pdf
Availability of GRM219C80E226ME47D
QUANTITY
GRM219C80E226ME47D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219C80E226ME47D
Internal Part NumberEIS-GRM219C80E226ME47D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2.5V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM219C80E226ME47D
Related LinksGRM219C80, GRM219C80E226ME47D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219C80E226ME47D Details Description
Related parts for GRM219C80E226ME47D
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
TRANS PNP 55V 3A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.5" datasheet.pdf
0.5 BTB datasheet.pdf
HDM SMPO114F144OV LM datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 6-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf