Intersil ISL88003IE22Z-T
ISL88003IE22Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL88003IE22Z-T
Brief Description
IC VOLT SUPERVISOR 2.19V SC-70
Datasheet Download
ISL88003IE22Z-T.pdf
Availability of ISL88003IE22Z-T
QUANTITY
ISL88003IE22Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL88003IE22Z-T
Internal Part NumberEIS-ISL88003IE22Z-T
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.19V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL88003IE22Z-T
Related LinksISL8800, ISL88003IE22Z-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL88003IE22Z-T Details Description
Related parts for ISL88003IE22Z-T
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.4A 95 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 760VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
RES 77.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf