Murata Electronics North America GRM219C80G106KE19D
GRM219C80G106KE19D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219C80G106KE19D
Brief Description
CAP CER 10UF 4V X6S 0805
Datasheet Download
GRM219C80G106KE19D.pdf
Availability of GRM219C80G106KE19D
QUANTITY
GRM219C80G106KE19D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219C80G106KE19D
Internal Part NumberEIS-GRM219C80G106KE19D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM219C80G106KE19D
Related LinksGRM219C80, GRM219C80G106KE19D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219C80G106KE19D Details Description
Related parts for GRM219C80G106KE19D
OSC XO 14.31818MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC XO 9.8304MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
KIT MX150 1X2 CABLE SEAL SAMPLE datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RAPID RESTRIKE IGNITOR FOR HPS datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf