Murata Electronics North America GRM219F51H104ZA01J
GRM219F51H104ZA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM219F51H104ZA01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.1UF 50V Y5V 0805
Datasheet Download
GRM219F51H104ZA01J.pdf
Availability of GRM219F51H104ZA01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM219F51H104ZA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219F51H104ZA01J
Internal Part NumberEIS-GRM219F51H104ZA01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM219F51H104ZA01J today.
SeriesGRM219F51H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM219F51H104ZA01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM219F51, GRM219F51H104ZA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219F51H104ZA01J Details Description
Related parts for GRM219F51H104ZA01J
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -5V/ADJ 8DIP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TSSOP datasheet.pdf
MOSFET RF SOT-223 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf