Murata Electronics North America GRM219R71E473KA01D
GRM219R71E473KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219R71E473KA01D
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRM219R71E473KA01D.pdf
Availability of GRM219R71E473KA01D
QUANTITY
GRM219R71E473KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219R71E473KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM219R71E473KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM219R71E473KA01D
Related LinksGRM219R71, GRM219R71E473KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219R71E473KA01D Details Description
Related parts for GRM219R71E473KA01D
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8.2 OHM 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 16A PIN PLUNGER datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 125 MOHM SMD datasheet.pdf