Murata Electronics North America GRM21A5C2D101JW01D
GRM21A5C2D101JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A5C2D101JW01D
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
GRM21A5C2D101JW01D.pdf
Availability of GRM21A5C2D101JW01D
QUANTITY
GRM21A5C2D101JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A5C2D101JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM21A5C2D101JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A5C2D101JW01D
Related LinksGRM21A5C2, GRM21A5C2D101JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A5C2D101JW01D Details Description
Related parts for GRM21A5C2D101JW01D
IC OPAMP BUFFER 130MHZ 8UMAX datasheet.pdf
EVAL MOD FOR THS7002 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
MICRO 15C S 12" WHT JACKS datasheet.pdf