Murata Electronics North America GRM21A5C2D330JW01D
GRM21A5C2D330JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A5C2D330JW01D
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
GRM21A5C2D330JW01D.pdf
Availability of GRM21A5C2D330JW01D
QUANTITY
GRM21A5C2D330JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A5C2D330JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM21A5C2D330JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A5C2D330JW01D
Related LinksGRM21A5C2, GRM21A5C2D330JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A5C2D330JW01D Details Description
Related parts for GRM21A5C2D330JW01D
EVALUATION MODULE FOR ADS5271 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 42A DPAK datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 400POS SMD datasheet.pdf
IGBT 1200V 150A SOT-227B datasheet.pdf
HEATSINK SFP ROUND PIN FIN datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf