Murata Electronics North America GRM21B51A10
GRM21B51A10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B51A10
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM21B51A10.pdf
Availability of GRM21B51A10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21B51A10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B51A10
Internal Part NumberEIS-GRM21B51A10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21B51A10 today.
SeriesGRM21B
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21B51A10
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21, GRM21B51A10 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B51A10 Details Description
Related parts for GRM21B51A10
IC REG LDO 2.5V/3V 10MLF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 200MA SCD80-2 datasheet.pdf
CONN ASSY DUAL POS .050 datasheet.pdf
LED RECT YLW/GRN VERT RT ANGLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLXR 1:5 134MHZ 8SOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONN FIBER OPTIC HOUSING datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf