Murata Electronics North America GRM21B6P1H471JZ01L
GRM21B6P1H471JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6P1H471JZ01L
Brief Description
CAP CER 470PF 50V P2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6P1H471JZ01L.pdf
Availability of GRM21B6P1H471JZ01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21B6P1H471JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6P1H471JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6P1H471JZ01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6P1H471JZ01L
Related LinksGRM21B6P1, GRM21B6P1H471JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6P1H471JZ01L Details Description
Related parts for GRM21B6P1H471JZ01L
CONN HDR BRKWAY 20P STR DUAL SMT datasheet.pdf
THERM NC 140C LEAD FRAME 2SIP datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC HEX INVERT BUFF/CONV 16-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/ORANGE datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf