Murata Electronics North America GRM21B6S1H621JZ01L
GRM21B6S1H621JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6S1H621JZ01L
Brief Description
CAP CER 620PF 50V S2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6S1H621JZ01L.pdf
Availability of GRM21B6S1H621JZ01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21B6S1H621JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6S1H621JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6S1H621JZ01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6S1H621JZ01L
Related LinksGRM21B6S1, GRM21B6S1H621JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6S1H621JZ01L Details Description
Related parts for GRM21B6S1H621JZ01L
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMB datasheet.pdf
0.64III/2.3II 24POS PLUG ASSY datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC GRE datasheet.pdf
RES 294K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf