Murata Electronics North America GRM21B6T2A430JD01L
GRM21B6T2A430JD01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6T2A430JD01L
Brief Description
CAP CER 43PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6T2A430JD01L.pdf
Availability of GRM21B6T2A430JD01L
QUANTITY
GRM21B6T2A430JD01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6T2A430JD01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6T2A430JD01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6T2A430JD01L
Related LinksGRM21B6T2, GRM21B6T2A430JD01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6T2A430JD01L Details Description
Related parts for GRM21B6T2A430JD01L
IC MODEM CTRL 28SOIC datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP datasheet.pdf
MOUSE LENS OPTICAL SS RECTANGLE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 0.2A SOT-323 datasheet.pdf
FUSE .75A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CLK BUF 2:10 2.5GHZ 32PTQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 600MA 500 MOHM datasheet.pdf