Murata Electronics North America GRM21B7U2A122JZ01L
GRM21B7U2A122JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B7U2A122JZ01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V U2J 0805
Datasheet Download
GRM21B7U2A122JZ01L.pdf
Availability of GRM21B7U2A122JZ01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21B7U2A122JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B7U2A122JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B7U2A122JZ01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B7U2A122JZ01L
Related LinksGRM21B7U2, GRM21B7U2A122JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B7U2A122JZ01L Details Description
Related parts for GRM21B7U2A122JZ01L
IC BUS BUFF TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
PWRBLADE VERT PF/CBL REC datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.0GHZ 360FCCBGA datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 698 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 14KHZ SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf