Vishay/BCcomponents SFR2500003924FR500
SFR2500003924FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003924FR500
Brief Description
RES 3.92M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003924FR500.pdf
Availability of SFR2500003924FR500
QUANTITY
SFR2500003924FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003924FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003924FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003924FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003924FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003924FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003924FR500
CAP CER 4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CABLE TIE WR 250LB 27" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 9/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 79MM datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf